
W jaki sposób koncentrat płynu do chłodnic pozytywnie wpływa na układy urządzenia? Gdzie właściwie stosuje się takie preparaty? Czy powinieneś zaopatrzyć się w takim wariant? Z nami zyskasz odpowiedzi na wszystkie te pytania.
W jakich maszynach możesz zastosować koncentrat płynu do chłodnic?
Układy chłodzenia silników to element obecny w wielu różnych maszynach. Preparatu można użyć m.in. w układach chłodzenia:
- silników samochodów osobowych;
- silników samochodów dostawczych;
- silników samochodów ciężarowych;
- maszyn rolniczych;
- maszyn budowlanych.
W każdym z tych urządzeń można wyróżnić elementy, wymagające szczególnej ostrożności. W końcu części z gumy czy z tworzyw sztucznych nie mogą być potraktowane agresywnym produktem, bo ulegną uszkodzeniu. Środek musi być więc bezpieczny dla wszystkich, bez wyjątku, elementów, z których składa się układ chłodzenia. Warto o tym pamiętać, jeśli poczujemy pokusę sięgnięcia po niepewny produkt.
Koncentrat płynu do chłodnic – producent gwarantujący wydłużony okres ochrony
Jakościowe koncentraty płynu do chłodnic muszą chronią układ przed korozją. Dbają też o kondycję elementów gumowych, pozytywnie wpływając na ich trwałość. Profesjonalnie skomponowany skład – to jedna z najważniejszych cech, jaką posiada koncentrat płynu do chłodnic od rzetelnego producenta. Co dokładnie zawierają takie preparaty? Obok dodatków o właściwościach antykorozyjnych znajdziemy tam też środki antypienne, utleniacze i stabilizatory.
Właściwe dobranie proporcji poszczególnych komponentów przekłada się na kompleksową ochronę układu chłodzenia. Przykładowo rozwiązania oferowane przez producenta oznaczają, że układ jest bezpieczny przez okres pięciu lat. Oczywiście czas ten może się wydłużać lub skracać w zależności od tego, jak intensywnie eksploatujemy maszynę. W przypadku pojazdów producent gwarantuje fachowe chłodzenie silnia przez 250 tys. km. eksploatacji.